Obľúbené LEGO kolekcie: Sú zárukou zábavy, potešte vaše deti

 

Populárne LEGO vzniklo v roku 1958 a radosť robí deťom dodnes. Patrí medzi najobľúbenejšie hračky a stavebnice vôbec. Poznáme niekoľko desiatok kolekcií a ich číslo sa stále zvyšuje. Dnes vám predstavíme najnovšie z nich, vhodné sú najmä pre deti od 7 do 8 rokov. Ktorá kolekcia najviac poteší vašich najmenších nezbedníkov? 

 

Kamaráti na každý deň

LEGO Friends je mimoriadne praktická sada, ideálna pre začiatočníkov. Pozostáva z menšieho počtu dielov a obsahuje väčšie figúrky, čím sa znižuje aj riziko prípadného prehltnutia či vdýchnutia. V kolekcii LEGO kamarátov sa deti zoznámia s rôznymi zvieratkami, ktoré sú pestrofarebné a nesmierne roztomilé, ale aj skutočnými obyvateľmi mestečka. Deti sa s nimi hneď skamarátia!

 

Keď vyrastiem, budem...

Deti túžia robiť mnohé povolania. Herci, speváci, policajti, alebo aj doktori. Pre malých šikovníkov v bielych plášťoch odporúčame sadu Nemocnica v mestečku Heartland. Vžijú sa do role doktorky Márie, ktorá sa stará o svojich pacientov. Stavebnica má celkovo 379 dielikov, k dispozícii je aj pojazdná sanitka. 

Ak si vaše dieťa túži vyskúšať povolanie rušňovodiča, viete mu splniť aj to. Stačí siahnuť po sade s osobným či nákladným vlakom z kolekcie LEGO City a už len postaviť železnicu po celom dome podľa ľubovôle. O zábavu na niekoľko hodín je postarané. Tú, tú, nastupovať! Vyrážame! 

 

Obľúbený kockatý svet

Ďalšou LEGO kolekciou vhodnou pre mladšie deti, a zároveň večne populárnou záležitosťou je Minecraft, ktorý určite poznáte z obrazoviek počítačov a herných konzol. Kockatý svet Minecraftu si teraz vaše dieťa môže postaviť uprostred obývačky. Na rozdiel od predošlých, tieto stavebnice obsahujú viac kociek - takže aj viac zábavy! - no stále sú vhodné pre deti od 7 rokov. 

 

Stavebnica je ladená do fantasy prostredia, decká tu stretnú drakov, prasiatka, kravičky a iné zvieratká. Taktiež ľudí, pre ktorých musia postaviť mesto. Musia predsa niekde bývať a byť tak v bezpečí pred nástrahami okolia, ako sú creeperi a zombíci. Môžu tiež zbierať drevo, ťažiť kovy v priľahlých baniach alebo sa starať o farmu. Tí najodvážnejší sa vydajú do prastarých jaskýň a nájsť zabudnuté poklady. 

 

Ninjovia aj vesmírne dobrodružstvo

Drakov, mágov a ninjov stretnete aj v kolekcii LEGO Ninjago, založenej na rovnomennom animovanom seriáli. Malí dobrodruhovia pozbierajú svoj tím ninjov a prostredníctvom prírodných živlov zatočia so zlom. Vyberať si môžete zo stavebníc rôznych rozmerov a obtiažností.

Zážitky však čakajú aj vo vesmíre, s nestarnúcou sci-fi klasikou LEGO Star Wars. V ponuke sú mikro sety s ikonickými modelmi vesmírnych lodí a hrdinami z galaxie, ako napríklad Han Solo, Baby Yoda či Luke Skywalker. Unikátne sú tiež zberateľské sety, s ktorých si deti postavajú dvojicu heliem. Fanúšikovia Star Wars ocenia helmu imperiálneho stormtroopera alebo legendárneho nájomného lovca Bobba Fetta. 

 

Na deň superhrdinom

Je vaše dieťa komiksový fanúšik? Pridajte sa spolu s ním k skupine superhrdinov od Marvel, ktorých môžete poznať tiež z filmového plátna. Spider-Man, Iron Man, Wonder Woman či Captain America poslúžia aj ako pekný doplnok do detskej izby - vystavte ich na poličku! Pre tých pokročilejších dostanete kúpiť rozsiahlejšie sady, ako vznášadlová ľoď Helicarrier Avengerov, ktorá pozostáva až z 1 244 dielikov. Vybláznite sa s deťmi a zažite dobrodružstvá vašich obľúbených komiksových superhrdinov!

 

Pre skutočných legomaniakov

Hľadáte pre dieťa náročnejšie LEGO výzvy? Ak má už čo-to odstavané a zvládne aj náročnejšie stavebnice, stavte na sady z kolekcie LEGO Technic. Uspokoja nároky každého mladého inžiniera, predovšetkým, ak má rád autá, lietadlá a stroje. Mnohé z nich sa dajú ovládať na diaľku, vďaka sťahovateľnej aplikácii CONTROL+. 

Ostatné modely obsahujú interaktívne prvky, ako naviják na Jeep Wrangler, alebo spúšťací naviják s nosidlami na záchrannej helikoptére. Tieto sady predlžujú svoju životnosť práve vďaka interaktívnym a funkčným prvkom, a takisto možnosti v rámci jednej sady prestavať  väčšinu modelov na iné.

 

Veríme, že sme vám pomohli priblížiť najpopulárnejšie LEGO kolekcie a ste o krok bližšie k novej zábake pre vašu ratolesť. A nezabúdajte - súčasťou všetkých kolekcií sú aj ilustrované návody, ktoré pochopia aj tí najmenší. Veľa zábavy!

Späť do obchodu